Jak wybrać peeling do twarzy?

Peeling do twarzy

Peeling do twarzy to kosmetyk, który powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce. Czym kierować się przy jego wyborze? Przede wszystkim składem i przeznaczeniem do konkretnego rodzaju cery. Przeczytaj, jaki peeling warto kupić i w jaki sposób go stosować, by polepszył stan twojej skóry.

PEELING DO TWARZY – KOSMETYK, KTÓRY WARTO MIEĆ W KOSMETYCZCE

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ PEELING DO TWARZY?

Złuszczanie naskórka to naturalny proces, który zachodzi cyklicznie w naszym ciele. Trwa on około 28 dni, ale niekiedy może dojść do jego zaburzenia. Wówczas można zaobserwować nadmierne złuszczanie się naskórka lub przeciwnie – zbyt powolne usuwanie martwych komórek, które skutkuje pogorszoną kondycją i wyglądem skóry.

Właśnie wtedy warto sięgnąć po peeling, który jest kosmetykiem o właściwościach złuszczających. Jego regularne stosowanie przywraca prawidłowy proces odnawiania się komórek skóry. Dzięki temu możliwa jest ich regeneracja po uszkodzeniach, do których dochodzi każdego dnia, np. na skutek niekorzystnego działania czynników zewnętrznych.

Należy jednak pamiętać, że peeling może mieć zbawienne działanie dla naszej skóry tylko wtedy, jeśli wiemy, w jaki sposób i jak często go stosować. W dalszej części artykułu przeczytasz o różnych rodzajach peelingów, a także dowiesz się, ile razy w tygodniu i w jaki sposób wykonywać pielęgnację z ich dodatkiem.

JAKIE RODZAJE PEELINGÓW WYRÓŻNIAMY?

Możemy wyróżnić peelingi:

  • enzymatyczne – zawierają enzymy, które rozpuszczają martwy naskórek. Peeling tego typu działa wyłącznie na powierzchni skóry i jest uznawany za delikatny, dlatego mogą go stosować również osoby z problemami dermatologicznymi i cerą wrażliwą, np. peeling enzymatyczny Yoskine Japan Pure,
  • mechaniczne – mają drobinki, których zadaniem jest starcie martwego naskórka. Może to być cukier, minerały czy rozdrobnione pestki owoców. Wśród peelingów tego typu wyróżniamy drobnoziarniste i gruboziarniste. W Drogerii Jawa znajdziesz m.in. rozświetlający Peeling Glow Rice Scrub od Nivea,
  • typu peel-off – charakteryzują się żelową konsystencją, która zastyga bezpośrednio po aplikacji na skórę. Po upływie kilkunastu minut maskę należy zdjąć. To właśnie wtedy z powierzchni skóry odrywane są obumarłe komórki naskórka,
  • chemiczne – polegają na działaniu substancji chemicznych, które usuwają martwy naskórek. Wykorzystuje się go nie tylko na twarzy, ale również szyi i dekolcie. Najlepiej przeprowadzać go pod okiem kosmetologa.

Peeling do twarzy

PEELING DO TWARZY, A RODZAJ CERY – JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNI KOSMETYK?

Sposób pielęgnacji i rodzaj kosmetyków warto dobrać do swojej cery. Wówczas efekty z pewnością będą nas cieszyć. Jak to jest z peelingami?

Peeling gruboziarnisty to idealny produkt do cery tłustej. Zawarte w nim duże drobinki dokładnie ją oczyszczą, będą miały też korzystny wpływ na regulację wydzielania sebum. Produkty o mniejszych ziarenkach przeznaczone są do pielęgnacji skóry normalnej i mieszanej. Szukasz peelingu tego typu? Sięgnij po peeling konopny od Canabo, dostępny w Drogerii Jawa. Masz cerę wrażliwą? Lepiej zrezygnuj z peelingów mechanicznych – mogą podrażniać delikatną skórę.

Do cery wrażliwej, naczynkowej i borykającej się z trądzikiem najlepsze będą peelingi enzymatyczne, które działają na głębsze warstwy skóry, rozluźniając połączenia pomiędzy komórkami naskórka i pomagając redukować głębokie zaskórniki. Działają one o wiele łagodniej niż peelingi ziarniste. W przypadku trądziku peeling z granulkami może prowadzić do nasilenia infekcji.

Peeling do twarzy

W JAKI SPOSÓB WYKONAĆ PEELING?

Peelingi drobno- i gruboziarniste nakładamy na dłoń, a następnie masujemy okrężnymi ruchami nawilżoną wodą i oczyszczoną twarz. Po kilku sekundach wystarczy dokładnie spłukać kosmetyk i osuszyć skórę ręcznikiem. Po zabiegu warto zastosować delikatny i odpowiednio dobrany krem.

Produkty enzymatyczne aplikujemy na suchą, oczyszczoną skórę, omijając okolice oczu, które są najbardziej delikatne i podatne na podrażnienia. Później wystarczy zmyć kosmetyk po czasie podanym na opakowaniu i nałożyć na twarz dalszą pielęgnację.

Zabieg złuszczania naskórka powinno się wykonywać maksymalnie 3 razy w tygodniu, jednak wszystko zależy od indywidualnych potrzeb skóry. Wyjątkiem jest peeling chemiczny, który powinien być wykonywany co dwa, do pięciu tygodni pod okiem doświadczonej kosmetyczki.

Osoby z cerą wrażliwą czy naczynkową mogą stosować peelingi maksymalnie raz na 10 dni w celu uniknięcia nieprzyjemnych podrażnień.

Powiązane wpisy