Odejść i ułożyć sobie świat od nowa?

Podobno jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana. Przezywamy zmiany na lepsze, ale i na gorsze. Pewne jest, że każda z nich powoduje, że jesteśmy bogatsze o nowe doświadczenia. Czy jednak w przypadku miłości zmiany są potrzebne? A może lepiej nie zmieniać tego co znane i zaakceptowane?

Bywa, że od lat jesteś w związku, w którym nie ma fajerwerków. Może już nawet nie ma miłości, tylko przywiązanie, rutyna. Żyjecie swoim życiem, obok siebie. Macie różne pomysły na spędzanie wolnego czasu, a zamiast wspólnych wyjazdów wybieracie te ze znajomymi/przyjaciółmi… brzmi znajomo?

Ty jednak tkwisz w takim związku, bo jest bezpiecznie. Boisz się nieznanego, nie chcesz zostać sama. Pytanie – jak długo dasz radę pozostawać w takiej relacji?

Poznaj symptomy świadczące o tym, że być może czas się rozstać:

– czujesz, że nie kochasz swojego partnera

– nie sprawia Ci radości wspólne spędzanie czasu

– „uciekasz” do przyjaciółki, znajomych, rodziny

– coraz częściej pracujesz po godzinach, zamiast wrócić do domu

– czujesz, że Twój partner Cię nie rozumie, nie dogadujecie się jak dawniej

Jeśli z większością stwierdzeń się zgadzasz, warto poważnie pomyśleć o rozstaniu
i rozpoczęciu życia od nowa.

Jak ułożyć sobie życie od nowa?

Nie ma jednej, sprawdzonej recepty, która będzie dobra dla wszystkich. Niewątpliwie rozstania należą do jednych z bardziej stresujących przeżyć w życiu człowieka. Jest jednak kilka rzeczy, o których warto pamiętać, budując swoją nową przyszłość.

Daj sobie czas na opłakanie rozstania

Nieprawdą jest, że „duże dziewczynki nie płaczą” i że „trzeba być silnym a nie miękkim”. Jeśli czujesz, że potrzebujesz uwolnić się od wątpliwości i przemyśleń  – porozmawiaj z bliską osobą lub z psychologiem. Jeśli masz ochotę popłakać wieczorem – wypłacz się. Nieprzepracowane rozstanie prędzej czy później do Ciebie wróci, a im szybciej się z nim uporasz, tym wcześniej będziesz mogła zbudować coś nowego.

Nie buduj nowej relacji na złość byłemu partnerowi

To jedna z gorszych rzeczy, którą możesz zrobić. Nie dość, że skrzywdzisz niewinną osobę, która bardzo możliwe, zaangażuje się w relację z Tobą, to jeszcze nic nie zyskasz – ewentualnie wyrzuty sumienia.

Nie bądź perfekcjonistką

Pamiętaj – nie musisz od razu wszystkiego ułożyć idealnie. Być może na przepłakanie ostatniego związku będziesz potrzebowała więcej czasu niż Twoja przyjaciółka. Być może pierwsze randki z nowo poznanymi mężczyznami nie będą zawsze udane. Możliwe też, że życie singielki nie będzie Ci pasowało. Daj sobie jednak chwilę – wszystko się ułoży.

Przyjmij i doceń swoją rzeczywistość

Nawet jeśli nie wszystko układa się dokładnie tak, jakbyś tego chciała, postaraj się to docenić. Pamiętaj, że nie na wszystko mamy wpływ… i zawsze mogło być gorzej 😉

Nie poddawaj się – jutro będziesz lepiej!

Czas leczy rany – ta stara jak świat prawda nie bez powodu jest tak stara 😉 mimo, iż teraz może Ci się wydawać, że właśnie Twój świat się zawalił i już nigdy nie będzie dobrze – kiedyś będzie to kwesta czasu.

Powiązane wpisy