Letni splot, lok i kolor

Sylwia Habdas

Autor: Sylwia Habdas

W branży fryzjerskiej, podobnie jak w modzie i makijażu, regularnie pojawiają się nowe trendy odnośnie nie tylko samych cięć, ale i kolorów włosów. W tym sezonie styliści fryzur stawiają na naturalność, swobodę, ale również odważne kolory i radykalne cięcia. Modne są misterne sploty i nieujarzmione grzywki. Jeśli jesteś fanką platynowego blondu, ale masz wystarczająco dużo odwagi, możesz dokonać radykalnej zmiany, postaw na róż, który jest najmodniejszym kolorem włosów tego lata.

Nonszalancja obowiązująca w latach siedemdziesiątych i artystyczny nieład typowy dla ówczesnych „dzieci-kwiatów”, to hit tego sezonu. Trend wzmocniła pandemia i brak dostępu do fryzjerów. Kwarantanna pozwoliła nam przywyknąć do swobody, nieperfekcyjnych upięć. Z mody wychodzą wymuskane, nadmiernie wystylizowane fryzury, a renesans przeżywają proste i lekko zmierzwione grzywki oraz niedopracowane, ale mimo wszystko bardzo naturalne uczesania. Jak stworzyć modną fryzurę?

Modny nieład

Aby uzyskać modny obecnie efekt „jak po wyjściu z łóżka” wystarczy suszyć włosy trzymając głowę w dół, zaczynając od końcówek i kierować strumień stopniowo, w górę. Taki sposób suszenia ma za zadanie domknięcie rozchylonych jeszcze łusek włosa. Inną metodą jest oczywiście użycie papilotów czy miękkich gąbeczek, jednak taka stylizacja jest zdecydowanie cięższa i nie pozwoli nam uzyskać efektu niby-przypadkowego ułożenia włosów z luźnym skrętem opadającym na ramiona. Zdaję sobie sprawę, iż wiele pań nie lubi, gdy ich fryzura jest od nasady oklapnięta. Z doświadczenia wiem jednak, iż takie uczesanie potrafi wyglądać bardzo efektownie. Co więcej, zbyt duża objętość włosów czy loki uzyskane dzięki papilotom, mogą dodać nam lat. Prostym sposobem na zrobienie fal jest metoda naszych babć. Na świeżo umyte włosy, trzeba nałożyć odrobinę pianki do stylizacji, następnie dobrze je wysuszyć. Potem podzielić włosy na średniej grubości pasma, zawijać w ślimaczki i spinać je wsuwkami. Im dłużej będziemy trzymać spięte włosy, tym mocniejszy skręt otrzymamy. Pozostaje lekko rozczesać palcami włosy, utrwalić lakierem i gotowe! To łatwy sposób, ale czasochłonny.

Kolorystyczne wyzwanie

Lato to idealny moment na zmianę koloru włosów. W tym przypadku, od kilku sezonów liczy się przede wszystkim naturalność. Polki raczej odchodzą od zimnego blondu, wybierając odcienie bardziej słoneczne. Dzięki temu, skóra twarzy wygląda znacznie korzystniej. O dziwo, mimo wszechobecnej niechęci do mysich barw włosów, duża część klientek rezygnuje z cieplejszych kolorów. Dopóki nie pojawi się siwizna, wystarczy robić jedynie refleksy. Na topie są wszelkiego rodzaju rudości – od wyrazistego koloru miedzi mango, po kasztanowe brązy. Słowiańskie włosy potrzebują delikatnego rozjaśnienia, aby samoistnie nabrały świeżości i blasku.  Panie, które odczuwają potrzebę radykalnej zmiany koloru, mogą zdecydować się na róż. Według Google zainteresowanie odcieniem w ciągu ostatniego roku wzrosło aż o 900%. Przy doborze koloru włosów najważniejsze jest, aby modne odcienie dopasować tak, by idealnie podkreślały urodę właścicielek. Odważny odcień może odświeżyć wygląd, odjąć kilka lat i nadać naszemu wizerunkowi wyrazistości.

Najmodniejsze fryzury

W kwestii fryzur – panuje pewnego rodzaju dowolność. Modne są przedziałki, pośrodku i z boku głowy, zasada jest jedna, przedziałek musi być prosty. Obecny sezon to idealny czas dla wielbicielek zakładania kosmyków włosów za ucho, to ważny elementem letniego looku. Kucyki, wysoko upięte koki, a także warkocze – każda z tych fryzur powinna być ozdobiona chustką, opaską lub wielką spinką.

Pamiętaj, że trendy mają być jedynie inspiracją do zmiany. Poszukaj i zastanów się jak chcesz wyglądać i przede wszystkim pamiętaj o codziennej pielęgnacji.

 

 

 

 

Powiązane wpisy